mgr inż. Michał Wyskiel, doktorant

Michał Wyskiel w 2018 roku rozpoczął studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej na kierunku Inżynieria Materiałowa, które ukończył z wynikiem celującym w lutym 2022, uzyskując tytuł inżyniera. Tematem pracy dyplomowej był „Wpływ lepkości roztworu i swobodnej energii powierzchni na wytwarzanie powłok poli(fluorku winylidenu) otrzymywanych techniką LAZEC”. Praca została wyróżniona przyznaniem II miejsca w konkursie na najlepszą pracę dyplomową dla studentów I stopnia Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej organizowanym przez Zarząd Oddziału SITPCH-em we Wrocławiu.

Swoją przygodę z Zespołem Molekularnych i Makromolekularnych Materiałów Elektronicznych Pan Michał rozpoczął w grudniu 2020 r. odbywając w Zespole praktykę zawodową, by następnie rozpocząć badania do pracy inżynierskiej. Od lipca 2021 do lutego 2023 był zatrudniony jako stypendysta w projekcie „Otrzymywanie filmów elektroaktywnych kompozytów polimerowych metodą wspomaganej laserowo krystalizacji strefowej” finansowanym ze środków dotacji Narodowego Centrum Nauki w ramach programu Opus 13. Część badań dotyczących projektu realizował w trakcie stażu w Instytucie Badań Polimerów im. Maxa Plancka w Mainz (Niemcy), gdzie miał możliwość zdobywać doświadczenie w zakresie mikroskopii sił atomowych i mikroskopii sił piezoelektrycznych.

Od marca 2022 r. Pan Michał kształcił się na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej w ramach studiów magisterskich na kierunku Chemia i Inżynieria Materiałów specjalizacji w języku angielskim: Advanced Nano- and Bio-materials – MONABIPHOT. Studia te zostały zwieńczone 5 lipca 2023 obroną pracy magisterskiej zatytułowanej „Fabrication of piezoelectric, vinylidene fluoride-based (co)polymer films by laser-assisted zone coating”.

Michał Wyskiel był od początku studiów aktywnym członkiem Koła Naukowego Wydziału Chemicznego „Allin”, w którym koordynował studenckie konferencje naukowe, działał w projektach naukowo-badawczych oraz zajmował się popularyzowaniem wiedzy o chemii. W ramach działalności naukowej w Kole Naukowym Pan Michał nadal koordynuje studencki projekt naukowo-badawczy dotyczący badań nad oddziaływaniem plazmy niskotemperaturowej na powierzchnie polimerowe.

Aktywna działalność studencka oraz wysokie wyniki w nauce przyczyniły się do przyznania między innymi: stypendiów JM Rektora, stypendiów z funduszu własnego Politechniki Wrocławskiej, stypendiów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz stypendium Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Obecnie Pan mgr inż. Michał Wyskiel jest doktorantem w Szkole Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej, dzięki czemu kontynuuje i pogłębia badania rozpoczęte w ramach projekty magisterskiego.

Zainteresowania naukowe Pana Michała skupiają się wokół fizykochemii powierzchni, właściwości roztworów i mieszanin polimerów, organicznych piezoelektryków oraz mikroskopii sił atomowych.

Prywatnie entuzjasta górskiej turystyki pieszej, żeglarstwa i podróżowania.

Publikacje:

Szukalski, A.; Kabanski, A.; Goszyk, J.; Adaszynski, M.; Kaczmarska, M.; Gaida, R.; Wyskiel, M.; Mysliwiec, J. „Triboluminescence Phenomenon Based on the Metal Complex Compounds — A Short Review” Materials 2021, 14, 7142. https://doi.org/10.3390/ma14237142

Prezentacje na konferencjach:

Wyskiel, M.; Meena, K.; Schneider, K.; Janus, K.; Kiersnowski, A.; "Strain modulation of crystallinity, orientation and piezoelectric properties of poly(vinylidene)-poly(methyl methacrylate) blends" 2022 MRS Fall Meeting & Exhibit, November 27 - December 2, 2022, Boston, Massachusetts (USA)