Aktualności

Zmiana szyldu: odtąd Zespół Inżynierii i Fizykochemii Powłok / Engineering and Physical Chemistry of Coatings :-)

Przeszłość stanowi podbudowę teraźniejszości. Czasem jednak autorefleksja i dokonanie pewnych bilansów przynosi wniosek, że realizacja przeszłych zamierzeń doprowadziła do miejsca w którym dawne cele zniknęły z horyzontu...

Komentarze: 0Więcej

Student z naszego zespołu uhonorowany prestiżowym stypendium!

Inż. Michał Wyskiel nagrodzony stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe w roku akademickim 2022/2023.

Komentarze: 0Więcej

Podsumowanie badań nad pochodnymi naftalenodiimidów

Ostatnio w czasopiśmie Molecules ukazał się artykuł, którym podsumowaliśmy systematyczne badania N,N'-alkilowanych naftalenodiimidów (NDI) zrealizowane w ramach projektu SonataBis (2016/22/E/ST5/00472). Artykuł ten stanowi swoistą bazę danych fizykochemicznych NDI, utworzoną w wyniku prowadzonych w naszym zespole eksperymentów wraz z odniesieniami do danych rozproszonych w literaturze naukowej. Artykuł ten ma stanowić swoisty mikroporadnik zawierający fizykochemiczne dane NDI mające związek z zastosowaniami tych cząsteczek w elastycznych urządzeniach elektronicznych.

Komentarze: 0Więcej

Nowy model transportu nośników ładunku w polimerowych półprzewodnikach!

Wkrótce na łamach prestiżowego czasopisma Macromolecules ukaże się artykuł w którym demonstrujemy oryginalny, opracowany w naszym zespole model przewodnictwa w polimerach sprzężonych. Drogę do opracowania modelu otworzyły badania nad ultracienkowarstowymi tranzystorami polowymi na bazie poli(3-heksylotiofen-co-tiofenu). Fundament modelu stanowi nietypowy opis transportu nośników ładunku, analogiczny do transportu hydraulicznego.

Delegacja MMEM na 2022 MRS Fall Meeting & Exhibit | Boston, Massachusetts

2 grudnia br. zakończyła się konferencja 2022 MRS Fall Meeting w Bostonie. Jak zwykle było to święto naukowe na najwyższym poziomie. Mieliśmy przyjemność i zaszczyt wziąć w nim udział!

Komentarze: 0Więcej

Współpraca z Kołem Naukowym Wydziału Chemicznego „Allin”

Współpraca pomiędzy Kołem Naukowym Wydziału Chemicznego „Allin”, a zespołem MMEM w projekcie pt. „Zastosowanie plazmy niskotemperaturowej do optymalizacji energii powierzchni polimerowych powlekanych metodą laserowo wspomaganej krystalizacji strefowej”

Komentarze: 0Więcej

Nieoczekiwana zmiana charakteru przewodnictwa wskutek obróbki końcowej pochodnej naftalenodiimidu

W trakcie realizacji eksperymentów związanych z wytwarzaniem i stabilizacją cienkowarstwowych tranzystorów organicznych zaobserwowaliśmy interesujący efekt. Podczas obróbki końcowej, warstwa półprzewodnika na bazie pochodnej naftalenodiimidu domieszkowanej poli(3-heksylotiofenem) poddana działaniu par rozpuszczalnika nieoczekiwanie zmieniła charakter przewodnictwa z elektronowego na dziurowy.https://pl.wikipedia.org/wiki/Przewodnictwo_elektronowehttps://pl.wikipedia.org/wiki/Przewodnictwo_dziurowe

Strona MMEM uruchomiona!

W końcu, po kilkumiesięcznych staraniach, uruchomiliśmy stronę naszego zespołu!