• Slider 6
  • Slider 8
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
  • Slider 12

Badania

Projekty badawcze grupy MMEM skoncentrowane są na wytwarzaniu i charakteryzacji materiałów odznaczających się zdolnością do generowania i transportu nośników ładunku elektrycznego. Kryterium doboru materiałów do badań stanowi ich elastyczność i skalowalna przetwarzalność do postaci warstw o grubości od kilku do kilkuset nanometrów. W większości przypadków materiały będące przedmiotem zainteresowań grupy MMEM to układy organiczne i kompozytowe.

W naszych badaniach skupiamy się na wyjaśnianiu związków pomiędzy wpływem warunków przetwarzania, oddziaływaniami pomiędzy komponentami warstw, ich strukturą a właściwościami elektrycznymi. W szczególności interesują nas relacje pomiędzy budową krystaliczną i domenową warstw, a transportem nośników ładunku w urządzeniach elektronicznych w których warstwy te są aktywnym składnikiem. Ponadto, w naszych laboratoriach rozwijamy i optymalizujemy techniki wytwarzania warstw umożliwiające modyfikację skali procesu od laboratoryjnej do technicznej.

Nadrzędnym celem naszych badań jest opracowywanie nowych materiałów i metod na potrzeby tzw. elastycznej elektroniki, a także materiałów do zastosowań w obszarze mikroźródeł „czystej” energii – w tym zwłaszcza mikroenergetyki rozproszonej.

Wszystkie projekty badawcze realizowane są pod hasłem "hands off experiments" ;-). Zamierzeniem tej idei jest sparametryzowanie wszystkich eksperymentów mające na celu ich pełną odtwarzalność oraz eliminację wszelkiego wpływu eksperymentatora. Dlatego w naszym zespole zajmujemy się też rozwiązywanie problemów z zakresu automatyzacji eksperymentów fizykochemicznych.